Videa z konference Škola pro všechny, 1. část

25838015870_9875270ed8_m

Přinášíme první sérii videozáznamů z konference Škola pro všechny, která se konala 16. a 17. 3. v Praze. Fotogalerii z konference najdete ZDE

  • Allison Collis, ředitelka britské základní školy Chestnut primary school (http://www.chestnutsprimaryschool.co.uk/), měla přednášku na téma: Jak vytvářet ve škole podmínky pro inkluzivní vzdělávání.

 

  • Susanna Rajala z Finské národní rada pro vzdělávání hovořila o tom, jak ve Finsku probíhá Inkluzivní vzdělávání se zaměřením na finské romské žáky.

 

  • Christian Johann z německé platformy SchulePLUS (www.schule-plus.de) mluvil o tom, jak se v Německu vyvíjela debata o inkluzi. Rozhovor s Christianem Johannem o platformě propojující formální a neformální vzdělávání si můžete přečíst ZDE.

 

  • Bente V. Svenskerud, školní poradkyně ve škole Linderud v Oslu, představila Zkušenosti s inkluzivním vzděláváním ve škole Linderud v Oslu.